Bezbolesna chirurgia stomatologiczna.
Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny, która skupia się na leczeniu operacyjnym jamy ustnej i okolic jej przyległych. Z uwagi na ingerencję w organizm pacjenta oraz stosowane przy zabiegach przyrządy, dziedzina ta od zawsze wzbudzała wiele obaw. Wątpliwości wśród pacjentów dotyczyły przede wszystkim tego, czy zabieg będzie bolesny.
Dzisiaj są one zupełnie niepotrzebne! Mamy przecież XXI wiek i skalpel często zastępowany jest przez laser. Ponadto, w określonych przypadkach stosuje się znieczulenie, które minimalizuje odczuwanie bólu przez pacjenta zupełnie lub przynajmniej do stopnia, który nie powoduje u niego dyskomfortu.
Specjaliści Białego Uśmiechu dzięki wiedzy i doświadczeniu są w stanie przeprowadzić każdy z poniższych zabiegów w bezbolesny sposób. Każdy z tych zabiegów jest przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym (narkoza).
- usunięcie zawiązków zębów ósmych
- usunięcie zatrzymanych zębów
- resekcję zębów
- plastyka zatoki
- podcinanie wędzidełka
- badania histopatologiczne
- usunięcie zmian o charakterze
- przednowotworowym
- metody odtwórcze z wykorzystaniem materiałów kościotwórczych i kościozastępczych
- pełną, najnowszą implantoprotetykę
Jak długo trwa zabieg i jak się do niego przygotować?
Przed przyjściem na zabieg najlepiej jest skonsultować sytuację ze stomatologiem. Długość trwania zabiegu zależy od problemu oraz umiejscowienia zęba, którego on dotyczy, trudno więc jednoznacznie z góry oszacować, jak długo potrwa wizyta
Przed zabiegiem na pewno dobrze jest porządnie się najeść, gdyż zazwyczaj przez kilka godzin po wyjściu z kliniki dentystycznej spożywanie pokarmów jest zabronione. Po zakończeniu operacji chirurgicznej stomatolog udziela dalszych wskazówek i zaleceń odnośnie leczenia, pielęgnacji jamy ustnej i ogólnego postępowania.
Chirurgia stomatologiczna krok po kroku
Najpierw stomatolog przeprowadza wywiad i ocenia stan zębów, by sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.
Następnie omawia pacjentem jak będzie wyglądał zabieg i dobiera znieczulenie do potrzeb oraz stanu zdrowia pacjenta (zabiegi chirurgiczne wykonujemy również w znieczuleniu ogólnym).
Przeprowadza zabieg. W przypadku zastosowania narkozy, zarówno przed, w trakcie, jak i po zabiegu, asystuje mu lekarz anestezjolog, który czuwa nad stanem zdrowia pacjenta. Wszystko odbywa się na jednej wizycie.