Piękny uśmiech już zawsze w Twoim zasięgu.
W celu uzyskania optymalnego efektu estetycznego i funkcjonalnego, stosujemy leczenie kompleksowe obejmujące wiele metod uzupełnień protetycznych. W przypadku całkowitego bezzębia stosujemy leczenie implatno-protetyczne, protezy całkowite, nylonowe. W przypadku braków częściowych oferujemy korony acetalowe, korony i mosty.
System Czyste leczenie. Lecz zęby bezpiecznie.
Protetyka stomatologiczna jest dziedziną wiedzy z pogranicza medycyny i techniki. Odtwarzanie pierwotnych warunków zgryzowych po utracie lub uszkodzeniach zębów oraz uzupełnianie ubytków tak, by zapewnić pacjentowi komfortowe wykonywanie codziennych czynności oraz estetyczny wygląd jest możliwe tylko przy wykorzystaniu zdobyczy technologicznych. Niezależnie od tego, czy pacjent decyduje się na ruchome protezy akrylowe, szkieletowe, nylonowe lub stałe korony i mosty, do ich przygotowania i wprawienia niezbędne są różnego rodzaju przyrządy i urządzenia.
Zależy nam na tym, by naszym pacjentom zapewnić warunki w największym możliwym stopniu minimalizujące ryzyko zakażenia pacjenta oraz personelu medycznego. W naszej klinice dentystycznej działamy zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez system Czyste Leczenie. Opracowaliśmy i wprowadziliśmy procedury, które skutecznie zapobiegają występowaniu i przenoszeniu zakażeń. Powzięte przez nas działania dotyczą zarówno bezpieczeństwa biologicznego, jak również nowoczesnych metod dezynfekcji oraz sterylizacji urządzeń i przyrządów.
Korony i mosty protetyczne
Korony protetyczne są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą w estetyczny sposób odbudować zniszczone zęby. Korony wykonujemy z porcelany na precyzyjnej podbudowie ze specjalnie do tego celu przystosowanych stopów złota, platyny lub najczęściej stosowana pełna ceramika.
Możemy idealnie dopasować koronę do zęba, a wszystko dzięki nowoczesnym, komputerowym technikom wykonywania tzw. „czapeczek”, na których tworzony jest właściwy ząb. Dbamy o to, by uzupełnienia były solidne, a także szczelnie przylegały do tkanki zęba, co koronom i mostom zapewnia trwałość. Z kolei wytrzymała podbudowa, którą umieszczamy na oszlifowanym zębie, jest całkowicie niewidoczna, co nie powoduje u pacjentów dyskomfortu.
Licówki porcelanowe
Licówki to cienkie, porcelanowe nakładki, które mocujemy do powierzchni przygotowanych zębów. Ten rodzaj uzupełnienia stosowany jest w odcinku przednim. Warunkiem jest brak dużych wypełnień w zębach. Dzięki licówkom można poprawić kształt, wielkość i kolor zębów. Możliwe jest również skorygowanie niewielkich wad zgryzu, polegających na nieznacznym przemieszczeniu, wychyleniu lub rotacji zębów przednich. Dzięki temu możemy w prosty sposób uniknąć konieczności przeprowadzenia leczenia ortodontycznego.
Struktury na implantach
W przypadku całkowitego bezzębia lub braku kilku zębów, zamiast tradycyjnych, ruchomych protez całkowitych stosujemy rozwiązanie o wiele bardziej wygodne dla pacjenta: struktury osadzane na implantach. Mamy możliwość wykonania protez ruchomych, mocowanych na 2 (żuchwa) lub 4 (szczęka górna) implantach, bądź też uzupełnień stałych (mosty), mocowanych na kilku implantach. Struktury ruchome pacjent może samodzielnie wyjmować i czyścić jak tradycyjną protezę. Natomiast dużym udogodnieniem jest stabilne umocowanie pracy, która nie utrudnia mówienia, a także pozwala bez przeszkód spożywać ulubione pokarmy. Wszczepienie już zaledwie kilku implantów w kość szczęki lub żuchwy daje możliwość wykonania odbudowy, która nie jest wyjmowana przez pacjenta i może być traktowana jak własne zęby.
Uzupełnienia na implantach są zdecydowanie bardziej komfortowe i mają szereg dodatkowych zalet. Pozwalają odzyskać pewność siebie dzięki pełnemu, pięknemu uśmiechowi, a także zapobiegają zanikowi kości.
Alternatywą dla wypełnień kompozytowych są wykonywane w laboratorium protetycznym wkłady (inlay) oraz nakłady (onlay) ceramiczne.
Uzupełnienia te są szczelnie dopasowane do tkanek zęba i ze względu na trwały materiał, z jakiego są wykonane, mogą służyć pacjentowi jeszcze przez wiele lat. Są bardziej trwałe niż tradycyjne wypełnienia kompozytowe.
Korony i mosty protetyczne krok po kroku
Najpierw lekarz stomatolog ocenia stan zęba, by zakwalifikować go do wykonania korony protetycznej lub mostu. Na tym etapie zostanie wykonany wstępny skan protetyczny (model uzębienia w 3D).
Następnie ząb jest odpowiednio preparowany pod koronę lub most. Zbieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny z zachowaniem procedur czystego leczenia.
Stomatolog pobiera rejestrację zgryzu analogowo lub cyfrowo i zakłada na ząb koronę tymczasową.